Článek z pražského deníku Metro ze dne 29.4. 2015

Boj o sestup v Synot lize krystalizuje, boj o poháry se zamotává. Opravdu?

Redakce deníku Metro vyrazila na tiskovou konferenci, na kterou byl pozvaný nový trenér Sparty Praha, pan Ščasný. Protože se jednalo teprve o třetí vystoupení nového kouče nejvěhlasnějšího klubu v české historii před novináři, v pražské restauraci Cafe B. Braun bylo narváno. Celá tiskovka se však již po první otázce ubrala zcela nečekaným směrem.

V minulém kole zaváhala Plzeň na půdě Mladé Boleslavi, kam jedete za několik dnů. Situace v čele ligy se velmi překvapivě zamotala. Co na to říkáte?

Zdeněk Ščasný: Víte, já si nemyslím, že tomu tak jak. Stejně v neděli v Boleslavi body ztratíme a nemyslím si, že jsme s našim týmem schopni porazit za dva týdny vedoucí Plzeň. Věřte mi, o titulu bude brzy jasno. Jestli byste měli někam upoutat pozornost, podívejte se na 1. B brněnskou futsalovou třídu. Zajímavější soutěž nikde jinde nenajdete.

Přestože na tiskovce padly další zajímavé dotazy (např. zda půjde společně se sparťanskými věrnými fanoušky na neonacistický pochod do jihomoravské metropole nebo proč chce skončit kariéru v tak nesmyslném klubu jako Sparta Praha), v redakci jsme se zaměřili na onu zmíněnou 1.B brněnskou třídu. Hned první informaci, kterou jsme o soutěži našli, byla ta, že na ni Fortuna od minulého týdne přestala vypisovat kurzy - se slovy generálního ředitele Pera Widerstroma: „Fuck this shit“, volně přeloženo, „můžu se na to vykašlat“. Jak to v této záhadné lize o 16 týmech vypadá?

Tabulku vede velezkušený tým Nasan B, který však do vyšší soutěže (Okresní přebor) postoupit nehodlá. Další podzimní suverén soutěže, tentokráte s postupovými ambicemi – Flamengo - má po jarních třech zápasech mizernou bilanci 0 bodů a skóre 6:11. Když pomineme poslední dva týmy, 3. a 14. místo – neboli postupové a sestupové místo (pozn. red.: loni postupovaly týmy i ze třetího místa, sestupují poslední 4) dělí 7 bodů, což je v systému dvoukol pouze téměř jeden hrací den. Jak je to možné? Podívejme se jen na poslední hrací víkend:

Žabinští vlci (5) v nejsilnější sestavě, kde měli 5 hráčů z divizního Áčka otočili s obrovským štěstím v posledních dvou minutách zápas se Slovanem (3). Druhý zápas už štěstí neměli a prohráli s Mitrou (9). Flamengo (2) jak už je psáno výše, po zásluze prohrálo oba zápasy s Mitrou i Slovanem. Gloria (13) vyhrála první zápas se Svážnou (10) 10:0 !, aby druhý zápas prohrála s Onyxem (7), který chvíli před tím dostal 7 gólů od Nasanu. Líšen (8) uhrála 6 bodů po té co porazila Celtic (4) a Incident (13). Vynikající vstup do jarní fáze zažívají talentovaní hráči Jehnic (12), kteří velmi povedenými výkony dokráčeli zatím k plnému bodovému zisku a dostávají se po dlouhých týdnech mimo sestupové příčky.

Pan Ščasný sice možná není dobrý trenér, ale je vidět, že má přehled. Děkujeme mu za tip. Ihned po tiskovce o zdánlivě nevýznamnou brněnskou soutěž projevila zájem Česká Televize a televize Nova. My Vám bude podávat pravidelné informace o této - bez jakýchkoliv pochybností – nejzamotanější a nejzajímavěji se vyvíjející lize nejen co se týče fotbalových a futsalových soutěží, ale dost možná všech sportovních soutěží a událostí této sezóny.

Za celou redakci deníku Metro

M.H.

vložil Bárt, 02.05.15

 

Novinky

03.11.2012 - Ahoj! V akcích přibylo zimní soustředění, které proběhne stejně jako loni v Bystřici nad Pernštejnem. Tož nakupte diáře na rok 2013 a zapiště si tam termín více » Mry

zobrazit všechny ›

Nejbližší akce iCal

Soustředění

20.09. 17:15 - 22.09. - Bystřice nad Pernštejnem

Přijde: Panter, Michal, Mattoni, Fogl, Waki, Chetan
Nepřijde: --
Ignoruje: Bárt, Falco, Ježek, Kuba, Luzi, Marině, Ondra, Paja, Wadji

Zobrazit aktuální akce nebo archiv akcí.

Partneři klubu