Jednozápas s Flegmatiky

V sobotu 23.1.2010 nás čekal jednozápasový víkend Zimní ligy, kdy se utkaly týmy hrající spolu "ve dvojci". Nás čekal tým Flegmatik Čebín, který nakonec příliš nedostál svému jménu.

Tento report musím netradičně začít již v čase srazu, protože v době od srazu do začátku zápasu se toho událo pomalu více než v samotném utkání. Sraz v 9:10 na konečné tramvaje č.1 v Řečkovicích byl platný jen pro hrstku hráčů, někteří přišli pozdě o minutky, někteří o více minutek a tak jsme začali nabírat zpoždění již teď. Z Řečkovic jsme dle plánu vypravili jedno vozidlo - Češa, Paja, Falco a Waki - přímo do Střelic. Já jel s bráchou ještě pro benzín a Mry jel napřed na druhý sraz na Konečného náměstí pro Chetana, Ondru a Miša. I když jsem se mírně zdržel tankováním a navíc pozdě vyjel, protože Češa svým vozem, čekajíc na Wakiho, vehementně blokoval výjezd z parkoviště, zastihl jsem Mryho na druhém srazu s Chetanem a Ondrou. Abychom všechno v pohodě stíhali, naložil jsem Chetana a Ondru do auta a vyrazili jsme směr Střelice. Mry, který kvůli tříslu stejně nehrál, ještě čekal na Miša. Viděli jsme ho za rohem, jak jsme odjížděli, takže určitě vyráželi hned za náma. Nicméně projedeme tunelem nad Pisárkama, sjíždíme z okruhu u Svážné a ... telefon. Mry - boural jsem - na Hlinkách. Po krátké kontrole hodin jsme usoudili, že bychom se ještě mohli stihnout  otočit alespoň pro Miša a tak jsme tak učinili. Trefit ovšem z pisáreckýho tunelu zpět na Hlinky je zase jiný příběh (bohužel se mi to nestalo poprvé, vždycky tu odbočku minu) a tak jsem se ještě musel dole v Žabinách - u tunýlku - otočit. To, že tam byl díky stavbě, zákaz vjezdu a hodně ledu je další věc. Podařilo se mi však strhnout i další dvě auta k podobné akci (policajti pronásledující mě to naštěstí nebyli:o)). Na podruhé už jsme chytili dobrej směr a dorazili na Hlinky. Nehoda to nebyla vážná. Řidič BMW akorát za Mryho fabií nezvládl dobrzdit a ťuknul ho zezadu. Mry už sepisoval protokol, my akorát rychle naložili Miša a jeli směr Střelice, tentokrát už úspěšně. Dorazili jsme ale za pět minut dvanáct... Kluci už měli obavu, že budou muset nastoupit ve třech s golmanem, což by proti tomuto soupeři nebylo dobré...

Stihli jsme se tak akorát převlíct a na chvíli vylézt na hřiště a už se píšťalkou svolávalo k začátku utkání. Kupodivu i přes chybějící rozcvičku jsme nezačali vůbec špatně. Zodpovědně jsme pokrývali soupeře a hráli s ním vyrovnanou hru, což mělo své ovoce v podobě prvního gólu, kdy Falco střílel a ač golmana překonal, musel ještě do prázdné brány dorážet Matouš z bezprostřední blízkosti (nepřestřelil!:o)). Úvodní gól byl slibný začátek. Pak ovšem ještě v prvním poločase přišla standardní situace, kdy se nám nepodařilo pokrýt jejich kličkomachra a ten zvládl dobře vystřelit na bližší tyč pod víko. Poločasový výsledek 1:1 ale nebyl nic tragického. Nicméně s každým gólem v naší bráně se tak nějak nepochopitelně mění výkon podávaný na hřišti a když se k tomu přidal i druhý, trochu smolný gól, soupeř už v klidu dohrával a kombinoval a my působili odevzdaněji než na začátku utkání. Šance ještě sice nějaké přišly, ale další branky se už podařilo dosáhnout jen soupeři, který po zmatku v obraně pečetil do odkryté branky na 3:1.

Co dodat. Na začátku utkání to šlo, ke konci už to bylo horší a fyzičkou to nebylo. Musíme přestat být psychicky labilní tým, musíme bojovat do poslední vteřiny stejně jako na začátku utkání, potřebujeme více trpělivosti v koncovce, dát tam ještě tu jednu finální přihrávku a skórovat do prázdné branky, musíme ... musíme toho ještě hodně ...