Bison zimní liga 2010 - zhodnocení

Malé ohlédnutí za druhou polovinou Bison zimní ligy 2010.

Pozorný čtemář našich stránek si jistě všimnul, že jsme zhruba v polovině soutěže přerušili pravidelnou dávku emocí v podobě zápasových reportů. Důvodů bylo hned několik, od nedostatku spisovatelských člověkohodin, což úzce souvisí s malou účastí na zápasech až po mizivé množství zajímavých okamžiků. Naše další zápasy v zimní lize totiž byly jako přes kopírák. Nula až jeden gól v síti soupeře, slušná první půlka, několik potrestaných chyb, z toho plynoucí góly v naší síti, nemožnost hodně střídat, docházející síly a konečných random(3,9); golů v naší síti.

Ale vezměme to postupně. Po zápasovém víkendu s Juve a Střelicemi jsme se utkali v duelu s týmem Respect Kuřim, který byl ještě takovou vlaštovkou v naší výsledkové listině. Přetahovali jsme se s nimi o výsledek to poslední chvíle, nejdříve jsme rychle šli do vedení, pak ovšem soupeř trestal dvěma góly naši opatrnou hru. Výsledek jsme ovšem zvládli ještě zvrátit v náš prospěch na konečných 4:3. Byl to vcelku dobrý zápas, díky snad i 3členné střídačce jsme zvládli držet tempo až dokonce. Zápas nás stál ovšem dost sil, navíc někteří hráči nastupovali zranění, což se vše podepsalo na druhém zápasu s týmem Atlantis. Relativně čerství hráči tohoto týmu, navíc namotivovaní s předchozí těsné prohry s Flegmatiky na nás vlítli a ač jsme ze začátku odvážně kombinovali a hra se zdála být místy i vyrovnaná, vydrželo nám to jen několik minut. Po první inkasované brance v naší síti soupeř zjistil, že opravdu nejsme nebezpeční a naše hra se změnila v těžkou defenzívu. Až ke konci zápasu, když jsme dohrávali již jen v pěti hráčích a s devíti góly v naší síti, se soupeřův golman vydal na výlet a po špatné přihrávce se nám podařilo alespoň vsitit čestný gól.

Další víkend jsme odehráli zápasy s ABH design 1:3 a FK Eliška 1:8. Žádné zajímavé situace, které by stály za zvěčnění, si ovšem nepamatuji a tak zůstanu u suchého konstatování výsledků.

Následující kolo opět nebylo výsledkově příliš jiné. První zápas se soupeřem RS Pavlovice se první poločas vyvíjel dokonce slibně. Poločasový stav 0:0 a vcelku vyrovnaná hra nám dávali naději. Soupeř hrál také pouze s jedním střídajícím hráčem, takže nás ani výrazně nepřeběhal. Nicméně přes to všechno jsme druhý poločas nezvládli a inkasovali 4 branky a konečný stav tedy 4:0 v náš neprospěch. Druhý zápas s Raz náraz měl velmi podobný průběh. Ač tento tým nepatřil v zimní lize k výsledkově silným týmům a dokázal pouze jednou vyhrát, po vyrovnaném první poločasu za stavu 1:1 nás druhou půlku opět 4mi góly přestřílel a připsal si tak druhé, celkem přesvědčivé, vítězství v soutěži.

Poslední víkend základní části nás čekal Orel Obřany, kterému se podařilo zápas před námi porazit Flegmatik Čebín, čímž nás v tabulce o bod přeskočil. Pro udržení naší jedenácté pozice v tabulce jsme potřebovali nad nimi zvítězit. Soupeř to byl hratelný, my se navíc sešli v celkem slušné sestavě. Podařilo se nám vstřelit první gól, nicméně soupeř srovnal. O výsledku zápasu tak do poslední vteřiny nebylo rozhodnuto, šance se střídaly na obou stranách. Nakonec jsme ovšem několik slibných příležitostí zahodili a tak jsme z utkání odešli pouze s bodem za remízu 1:1. V druhém utkání s toho času prvním týmem tabulky SK Moravany jsme již podlehli 5:1 a tak jsme tuto zimní soutěž zakončili na 12. místě tabulky.

Tolik k Zimní lize, je čas tyto výsledky hodit za hlavu a soustředit se na blížící se sezónu, kde už se snad budeme scházet ve větším počtu a změníme obraz naší hry, jak jsme to lehce naznačili v posledních utkáních.