První zápasy zimní ligy

Hurrááá, konečně je tu report z prvního zápasového víkendu v tomto roce (tedy spíš soboty).

Den – sobota, datum - 9. ledna 2010, čas – přibližně od 11:00, místo – sportovní hala Střelice, stav počasí – teplota +1°C, tlak 1007hPa, rychlost větru 5km/h, rosný bod 0,4°C, vlhkost 94%, začátek astronomického soumraku: 5:56, konec astronomického soumraku: 18:05, nautický soumrak 6:29 – 17:32, občanský soumrak: 7:10 – 16:51, hromady sněhu, v celku pohodově sjízdné silnice.

Tak přibližně za těchto podmínek jsme se sešli v počtu osmi osob na výše zmíněném místě k našim letošním, prvním dvěma zápasům v rámci zimní ligy. První náš soupeř byl tým Taurito, který jsme měli možnost krátce shlédnout z tribuny po našem příjezdu.

Začátek tohoto zápasu si pamatuji pouze ze své pozice (ne jako z pohledu týmové hry) a to proto, že při prvním prudkém zabrždění mi podklouzla bota a já hodil držku. Pak jsem nebyl schopen srovnat nohy, abych mohl odkopnout míč od brány a nakonec opět podklouznutí v obranné činnosti – a najednou z toho bylo skóre 2:0 ve prospěch našeho soupeře. Naše hra byla jinak plná nepřesností, zejména v útočné fázi bez přesných nahrávek a vytvořili jsme si málo šancí. Nicméně i přesto se nám podařilo skórovat zásluhou Matouše, ale také jsme ještě jeden gól obdrželi. Skóre po prvním poločase tedy bylo 1:3.

Druhý poločas jsme se snažili být aktivnější než soupeř, což se nám podařilo - opět zásluhou Matouše, kterému jako u prvního gólu přihrával Mišo – a snížili jsme stav na 2:3. Bohužel nás pak soupeř začal přehrávat a hlavně dokázal využívat každé naše zaváhání a každou chybu, což vedlo k dalšímu inkasování na 2:4 a následně 2:5. Konečné skóre bylo 2:6, kdy jsme neudrželi míč na našich nohách, a soupeř nám dal gól v poslední minutě.
Závěrem k tomuto zápasu je třeba říct, že se jednalo o velmi kvalitního soupeře, zase na druhou stranu jsme v minulosti dokázali hrát jistě lépe.

Druhý zápas jsme absolvovali proti týmu Moravské Bránice. Již od první minuty bylo jasné, že bychom tohoto soupeře měli porazit – lépe jsme se pohybovali, lépe jsme si nahrávali, ve většině případů jsme se poctivě vraceli do obrany a celkově jsme dělali méně chyb. Odměna za naše snažení se brzy dostavila po té, co z obrany šla nahrávka Mišovi, který (čelem otočený k naší bráně) si na zádech podržel obránce, v klidu si zpracoval míč a poslal přihrávku Matoušovi, který skvěle načasoval náběh. Tak Matouš získal dostatečný prostor pro střelu, která si našla místo v síti soupeře – 1:0. Po vstřelení branky jsme však v žádném případě nepolevili a snažili se dál hrát, jak nejlépe umíme. Při jedné kombinaci našich útočníků před bránou soupeře si šikovně sběhl před bránu Češa, který dostal přihrávku a přehozením brankáře zvýšil skóre na 2:0. Toto skóre vydrželo až do konce poločasu.

Druhý poločas jsme hráli opět aktivněji, dokonce se občas dařila i jistá kombinace a postupně se hrálo stále častěji v našem útočném pásmu. Během prvních pěti minut se snad soupeři nepodařilo vůbec dostat na dostřel naší brány. Soupeř se však nevzdával a stále se snažil využít nějaké naší chyby, což se mu nakonec podařilo, a tak Šimon, který podobně jako Ježek (i když na skóre to nebylo moc znát) skvěle chytal, neudržel čisté konto – 2:1.
Obdržená branka nás ovšem nijak zvlášť nerozhodila a stále jsme hráli naši hru a vytvářeli si stále více šancí, které jsme však nedokázali proměnit. Nakonec se ujala až dělová střela z Chetanovy nohy, která šla přesně pod břevno a stanovila tak konečný výsledek utkání na 3:1.

Co říci závěrem? První zápas byl velice obtížný díky kvalitě soupeře a také asi díky vánoční pauze a z ní vyplývající naší určité nesehranosti. Druhý zápas jsme byli my ten silnější tým, což bylo na hřišti i vidět, nicméně jsme měli spoustu nevyužitých šancí – skóre mohlo být mnohem vyšší. Občas jsme také drželi míč na noze o trochu déle, než by bylo vhodné (myšleno více přihrávek, dřívější přihrávky) a určitě zajímavý postřeh měl i Mišo, který po zápase zmiňoval víceméně situaci při naší první brance – tedy náš útočník s obráncem soupeře na zádech čekající na nahrávku od obrany a následné sklepnutí na nabíhajícího útočníka či druhého obránce, který se snaží uvolnit pro případnou přihrávku (aspoň tak jsem to pochopil). :-)