9. a 10. kolo

Další kolo, další dvě porážky, další nevěřícné kroucení hlavami… Ale popořadě.

West Žab United. Poločasy zápasu s tímto soupeřem by se daly přirovnat ke dnu a noci. Ve fázi dne, tedy v prvním poločase, jsme předváděli snad nejlepší futsal (ano, i já píšu FUTSAL!) co tuhle bandu pozoruju. Přesné nahrávky, dobrý pohyb a nasazení vedly ke zřetelné převaze, kterou jsme celkem brzy vyjádřili vedoucím gólem. I nadále jsme byli aktivnější než soupeř a zahodili ještě několik šancí. Pak ovšem na Rybnickou padla tma a náš výkon v prvních minutách druhého poločasu byl opravdu otřesný. Střídání? Co je to? Běhání? Ale když já pak rychleji dýchám. No prostě fujtajxl, ze kterého nás soupeř skoro probral prvním a zcela probral druhým gólem. Ale to už jsme se pěkně vezli a za chvilinku dostali do držky potřetí. Ježka jsme vystavili do role ztrápeného otloukánka, a nebýt jeho zákroků na hranici výhry San Marina nad kýmkoliv (čili zázraku), mohlo být mnohem hůř. Krok jsme se soupeřem srovnávali horko těžko a když se nám to nakonec povedlo, nebylo už příliš času na zvrat. Z tohoto zápasu je třeba vzít si dvě ponaučení. První, že máme na to, abychom hráli opravdu slušně, a druhé, že bez střídání (tzn. střídám, až když nemůžu) uhrajeme leda velký hnědý. Výsledek tedy 1:3.
Tropicana. Z našich dvou soupeřů ten papírově lehčí. Poučeni z prvního zápasu jsme se vrhli s chutí do hry, abychom předchozí zaváhání odčinili. Hra sice nebyla tak dobrá, jako v prvním poločase s West Žabem, ale i tak šlo o slušný výkon a po prvním poločase to bylo 2:1 pro nás (alespoň myslím). Den 18.10.2009 byl ovšem evidentně DDDP (Den Debilních Druhých Poločasů), protože po chvíli druhé půle jsme předvedli totální zkrat, kdy se všichni (včetně obránců) narvali před bránu soupeře a odraženého míče se pak snadno zmocnil číhající útočník Tropicany, jehož průnik zastavil až Ježek za cenu vyloučení. To byl bezpochyby rozhodující moment zápasu, jelikož nás náš gólman předtím několikrát podržel a navíc jsme šli na dvě minuty do oslabení. Tedy přesněji řečeno asi na 34 sekundy, protože tolik stačilo soupeři k prostřelení Češy, který se hrdinně ujal nevděčné role brankářského náhradníka. Pak začala přestřelka, jelikož soupeř vycítil, že člověk v bráně prostě není gólman a my vycítili, že v soupeřově svatyni sice gólman je, ale není to žádný Zubizaretta. Bohužel jsme tahali za kratší konec provazu a přes množství střel jsme prohráli 3:4.
Shrnul bych to takto: Víc mě mrzí první zápas, kdy jsme na soupeře prostě opravdu fakt ale fakt (FAKT!!!) měli (pokolikáté už), a zase máme na kontě bedly. Druhý zápas už mě z míry nevyvedl, protože jsem se do míry ještě nestihl po prvním zápase dostat. Každopádně na dvojku máme a umíme hrát dobře, chce to ale zapracovat na tréninku (zamyslím se), trochu zestárnout, udělat pár dětí, uklidnit se a začít hrát futsal jako rekreaci a hlavně v klidu.