Poslední podzimní zápas

Kterak jsem byl s naší hrou díky čajíku konečně spokojený

Připadl mi úkol napsat report o posledním podzimním zápase proti týmu Mitra B, tak se do toho pouštím s chutí a velice podrobně.
V neděli byl zápas už v deset hodin, a tak jsem musel vstát nezvykle brzy a rozhodně se mi nechtělo při pohledu z okna jít ven, natož v trenýrkách a dresu hrát fotbal. Pro zahřátí mi Irča uvařila Utopenecký čajík, který mě neuvěřitelně vzpružil, uklidnil a zapříčinil můj urychlený přesun na wc mísu, kde jsem pár minutek byl nucen posedět.
Nevím, zda to bylo tím čajem, který jsem od vás dostal, ale má nálada se změnila ze zamračeno připos… na jasno a bojovno.
Na Orláku již byl skoro celý tým v šatně a sestava, která se na zápas sešla, slibovala docela zajímavou podívanou – Mry, Češa, Panter, Falco, Ondra, Matouš, a má maličkost. Ať jsem se rozhlížel, jak jsem chtěl, nikde však nebyl schovaný ani Ježek ani Šimon! To jako budeme hrát bez brankáře? Ne, bylo mi vysvětleno, že dnes se do brány postaví Češa. Tak to bude síla, pomyslel jsem si a začal se převlékat do pracovního oděvu.
Rozcvička jako vždy probíhala formou prudkých a přesných přihrávek, které od nás v zápase nikdo neuvidí. Nervozita týmu byla stále vyšší přímo úměrně tomu, jak se zápas blížil. Jen já jsem byl ledově klidný díky vysvobozujícímu účinku Utopeneckého čajíku.
Jakmile zápas před námi skončil, stoupl si Češa do brány a začal mě svým výkonem přesvědčovat o tom, že by to nemuselo dopadnout vůbec špatně. Ať jsem zamířil kamkoli do brány, Češa svými robinzonádami vždy balón zneškodnil.
Pak už rozhodčí zapískal a my jsme se vrhli na hřiště vstříc svému soupeři, který stihl jako rozcvičku vykouřit pár cigaret. Zahajovací sestava já, Panter, Mry a Falco však měla s hrou soupeře obrovské problémy a nebýt skvělého Češi v bráně, kterého podporovali povzbudivě a obdivně mručící členové týmu Orel B, mohli jsme už po minutě hry klidně prohrávat 3:0.
Jak je však fotbal krásná hra – soupeř tlačil, ale první gól jsme zaznamenali my – přesněji řečeno Mry po mé (nechci se chválit, ale je to tak) dokonalé uličce mezi soupeřovy obránce. Gól nás uklidnil a předváděná hra se stále lepšila což mělo kupodivu za následek nepozornost při rohovém kopu soupeře a gól v naší síti!
Nezlomilo nás to a předváděný výkon byl na druhou třídu jistě líbivý, ale tentokrát nám nechyběla ani bojovnost a vůle zvítězit. Tlačili jsme se před branku soupeře, což nemohlo skončit nijak jinak než gólem v jeho síti. Gól vstřelil Falco, který po mém (nechci se chválit) dokonalém sklepnutí na půlce uprchl soupeřům a z úhlu prostřelil jejich brankáře.
To však bylo z naší strany v prvním poločase vše, kdežto soupeř opět po standardní situaci vyrovnal a nakonec ještě navýšil své konto gólů na tři.
Je opravdu škoda, že nejsme schopni zvládat soupeřovi rohy a auty lépe, protože ze hry jsou obránci většinou bezchybní. Opravdu nechápu, jak můžeme tolik gólů dostávat ze situace, kdy všichni stojí a každý ví, koho si má hlídat. Budeme na tom muset ještě zapracovat a rozhodně to do jarní části soutěže zlepšit.
Druhý poločas jsme zahájili docela slušnou kombinační hrou, soupeř se soustředil na obranu a my i s pomocí Češi v bráně hráli de facto v pěti v poli. Šance na vstřelení gólu byli, ale bohužel nás opět zradila soustředěnost při rohu soupeře a my v polovině druhého poločasu již prohrávali o dva góly.
V průběhu poločasu dorazil i Atík, takže jsme změnili rozestavení a v útoku se pro rychlejší a dynamičtější hru střídali Mry, Panter, Falco a Matouš. Je opravdu velká škoda, že se nám nepovedlo některou z našich šancí přetavit v gól, ale štěstí stálo na straně soupeře. Třeba při našem rohu, kdy mi Falco skvěle nahrál do zadní pozice a tečovaná střela skončila jen těsně vedle soupeřovi branky. Nebo při přímém kopu, kdy útočníci krásně odstranili soupeřovy obránce ve vápně a střela přes zeď jen lízla spojnici břevna a tyče.
Zápas skončil, opět jsme prohráli, ale oproti minulému ustrašenému a zbabělému výkonu byl dnešní zápas jako nebe a dudy. Stačilo si soupeře lépe všímat při standardkách a jistě bychom vyhráli.
Skončila tedy podzimní část soutěže. Pro nás nedopadla vůbec dobře. Pro někoho je to jistě zklamání a myslel na lepší umístění, někdo namítne, že jsme měli smůlu, nebo že jsme si vybírali nováčkovskou daň a sbírali zkušenosti. Já říkám jsme tam, kde jsme a pokud chceme být na jaře lepší, musíme se přestat soupeře bát, musíme se na hřišti uklidnit a předvést vše, co umíme, musíme začít s chladnou hlavou proměňovat šance, které si dokážeme vypracovat a hlavně nesmíme zapomenout na to, že jsme jeden tým, který táhne za jeden provaz, že jsme kamarádi a že máme skvělou partu. Vždyť proto jsme ten tým založili, ne?