Start do nové sezóny

se B týmu včera v Řečkovicích povedl, zatímco Ačko před týdnem klopýtlo. Zápas A týmu popíši z pozice zaujatého pozorovatele, Béčko jenom z doslechu. Eventuelně doplňte v komentářích.

Začneme hezky popořadě, tedy v neděli 5.9. v Jehnicích. Celou sobotu předtím propršelo a mraky na horizontu hrozily deštěm celý den. Nakonec k nám ovšem počasí bylo milosrdné a náš první pořadatelský turnaj neznepříjemnilo. Na začátek září bylo docela chladno, ale větší část dne svítilo slunce.

Ale už k futsalu. Byl to takový velký premiérový den. Poprvé jsme byli pořadateli, čemuž jsem se jako zraněný věnoval já. Poprvé jsme hráli ostré utkání pod vedením trenéra, poprvé jsme hráli v celkem obměněné sestavě, poprvé klopýtli a poprvé vyhráli kontumačně.

Hned první ranní zápas s týmem Probrno skončil 2:2. Šance se střídaly na obou stranách, byť na naší straně častěji (zdálo se), ale také častěji končily neúspěšně. První poločas byl míč více na kopačkách týmu ProBrno, který také šel do vedení 1:0. Naštěstí se podařilo v zápětí srovnat z rohu, kdy nám (po roce co to, byť ne příliš intenzivně, trénujem) konečně vyšel signál. Soupeř šel po čase ovšem opět do vedení. My ještě v prvním poločase opět dorovnali ze standardní situace. Ač se naše hra druhý poločas zvedla a dostávali jsme se více do šancí, nedokázali jsme je proměnit. Poločasový výsledek 2:2 tedy vydržel až do konce.

Druhý soupeř - PPG - se dostavil k utkání ve dvou hráčích, což ovšem nestačí pro nastoupení k utkání, z čehož plyne kontumace 5:0 v náš prospěch. Celkové dojmy z víkendu tedy v celku špatné, na druhou stranu to vše (dle mého názoru), plyne z neopodstatněné nervozity, která z nás snad příště spadne a výsledkově se chytíme.

Příklad si můžeme vzít ze zápasů Béčka, které se odehrály hned týden na to, v sobotu 11.9. na hřišti na Orláku. Zde jsem nebyl osobně přítomen, tak jen z doslechu. Hned ráno nám Balů pochválil dresy, že i levné udělají parádu a ukázalo se, že měl pravdu. Ač celý útok nevyspaný a ne zcela v kondici po páteční rozlučce s Gandalfovou svobodou, hned v prvním utkání proti Orlu Řečkovice C jsme vyhráli (pro nás nevídaným) výsledkem 4:1, kdy čestný jeden gól vsitil právě Balů.

Převahu jsme potvrdili také v dalším utkání, kdy padlo také pět branek, ovšem nyní již všechny do soupeřovy branky. S týmem Vema jsme vybojovali vítězství 5:0. Naše Béčko tedy po první víkendu senzačně vede tabulku se šesti body a skóre 9:1. Ne, že bych nevěřil v šest bodů, ale musím říct, že takto vysoké vítězství jsem opravdu nečekal a velmi příjemně mě to překvapilo. Mry, Ondra, Wukashi po dvou gólech, Češa, Jura, Waki po jednom, Atík a Šimon v bráně se zase jistě velkou měrou zasloužili za nízký počet vstřelených branek. Přijde mi to jako super týmová práce a musím říct: Jen tak dál!!! Snad jen méně toho řvaní na hřišti po spoluhráčích, aby nezaujatého diváka z toho nebolela hlava.