Brněnský pohár

Dne 28.9.2009 jsme nastoupili k historicky prvnímu zápasu v Brněnském poháru. A jaké že to bylo?

Jakožto slovutný favorit ze druhé cé jsme vyrukovali na tým König, který v současné době hraje trojku. Přesně podle papírových předpokladů jsme brzo dostali první branku, a protože nás soupeř v lecčems předčil i v dalších minutách prvního poločasu, brzo odskočil na rozdíl dvou gólů. Kde hledat příčiny tohoto mizerného stavu? Viděl bych to na nedostatečný pohyb a zejména absenci důrazu jak ve fázi obranné, tak i útočné (to jsou řeči jako od Hřebíka co?). Za všechny situace stačí zmínit tanec dvou hráčů soupeře mezi našimi dvěma obránci a pobavené pohledy dvou útočníků z půlky hřiště či špatnou komunikaci mezi hráči vedoucí k nádhernému uvolnění protihráče a následnému gólu v naší síti (konkrétně já jsem byl někde, kde jsem být neměl a seřval za to Munga, čímžto se mu znovu omlouvám a hluboce se zamyslím nad svou netrénovaností :o) Do konce poločasu se už obraz hry příliš nezměnil a my mohli být rádi, že nám König zejména díky Šimonovi v bráně nenadělil ještě pár ran do kožichu.

O přestávce by došlo v naší kabině pod kaštany k hotovému zemětřesení, trenér by všechny seřval, kdyby byl, ale protože nebyl, tak jsme se sami jako rozumní lidé domluvili, že to takhle fakt nejde a budeme s tím muset něco udělat. Do druhého poločasu jsme nastoupili jako vyměnění. Nevím, zda soupeř začal víc bránit náskok nebo jsme se my tak brutálně zlepšili (nejspíš obojí), ale začali jsme se všichni zodpovědněji vracet dozadu, aby na tu obrannou špínu nebyli chudáci obránci sami, a taky jsme začali soupeře víc okopávat. V neposlední řadě se i nahrávky staly jaksi přesnějšími a všechny uvedené faktory se brzo zhmotnily v gól na 1:2. Šancí na naší straně přibývalo, a protože jsme nějaké promněnili, brzy bylo nebezpečí vyřazení z poháru zažehnáno dalšími třemi přesnými zásahy. Konečný výsledek zněl 4:2 ve prospěch Pikantních Utopenců a my všichni si mohli oddechnout. Mizerné první poločasy jsou však naším slabým místem již delší dobu a budeme se muset velmi pečlivě zanalyzovat, jinak to bude v prdeli.