O Lamí kopýtko 2010

Krátké zhodnocení letního turnaje O Lamí kopýtko, pořádaného týmem FC Lamy na hřištích při základní škole Vejrostova v Brně - Bystrci.

Dne 31.7.2010 jsme v dopoledních hodinách vyrazili z Řečkovic směrem Bystrc, s menší oklikou přes Pionýrskou, kde jsme nabrali Pavla. Velmi špatně odhadnutý čas na přesun Pionýrská -> Bystrc znamenal mírné zpoždění oproti plánovanému času srazu na Vejrostove. Na místě se již rozcvičoval Jura a Ježek, který dorazil z chaty u Tišnova.

Mírné zmatky, které provázely celý turnaj, jsme zaregistrovali již před prvním zápasem. Oproti plánovanému startu prvního zápasu ve 12:15 jsme měli nastoupit již o půl hodiny dříve. Nemilé překvapení nás také čekalo při příchodu ke hřištím, která byla skutečně miniaturní, troufám si i tvrdit, že za hranicí regulérnosti. Nicméně času nebylo nazbyt. Rychlá rozcvička, krátká taktická příprava a šup na hřiště.

Náš první soupeř, tým RLF!, byl postupujícím týmem ze 3.třídy, zatímco my, s opačnou zkušeností, jsme se rozhodně nemuseli cítit jako favoriti. Tomu naznačovala i první branka, která skončila v naší síti. Do zápasu nás však vrátil dobře sehraný roh, kdy jsme soupeře překvapili secvičeným signálem. Tak tedy 1:1. Následoval ovšem nepříjemný okamžik - červený trest pro Ježka, zasahujícího rukou mimo brankoviště proti osamocenému soupeři. Nutno podotknout, že brankoviště bylo tak malé, že aby golman mohl někam vůbec skočit, musel by stát přesně v jeho středu. No co už, neukecali jsme to... A tak následovala hra v oslabení, při které Ježka nahradil v bráně Wadji. Avšak místo toho, aby soupeř potrestal, dostali jsme se do brejku 2 na 1, který přesně zakončil Matouš svým druhým gólem v utkání. Překvapil tak svojí potencí, na kterou jsme nebyli přes sezónu zvyklí. Možná to byl gól v oslabení, možná dobré zahušťování prostoru v obranné fázi, co soupeře zlomilo. Nedokázal však již odpovědět. Naopak dvakrát z brejku inkasoval. TJ Sokol Jehnice - RLF! (4:1). Nutno podotknout, že po hvizdu rozhodčího byli naši soupeři trošku překvapení, že nebude ještě jeden poločas. On totiž organizátor turnaje změnil původních 2x15 na jednou 20 minut... Ale o tom bude ještě řeč.

Jednozápasová pauza před druhým utkáním se nám ovšem moc neosvědčila. Nastoupili jsme proti týmu Saňaři Sokolnice, který třetím místem v druhé třídě vzbuzoval respekt. Byť jsme se před zápasem poctivě rozcvičovali, zatímco soupeř naklusal (resp. spíš přišel) těsně před zápasem, tak se nám start do utkání vůbec nepovedl. Z naší hry se vytratilo trochu důrazu, trochu nasazení, trochu disciplíny, což vyvrcholilo trochu smolným prvním gólem, při kterém balon vykreslil velmi zajímavou trajektorii s odrazem o tyčku. Saňaři ovšem přidali ještě jeden gól a konec zápasu se dohrával v poklidném tempu, kdy soupeř nepotřeboval hrát a my spíše šetřili síly na následující zápas. TJ Sokol Jehnice - Saňaři (0:2).

Hned po kraťoučké pauze, ve které jsme se jen přemístili na jiné hřiště, následoval poslední zápas ve skupině s týmem Carpe Diem, toho času těsně nad sestupovou hranicí 2.třídy. Byl to tedy srovnatelný soupeř s námi, čemuž odpovídala i podobně zvolená taktika. Obrana, obrana, zahušťovat střed pidi hřiště a čekat na příležitost. První šance ovšem přišla na naší straně, kdy po Češově průniku po lajně a centru uklízel do prázdné brány Jindra. Rozhodčí odpískal gól, pak se rozmyslel a odpískal výhoz od branky. Ne, že by si byl jistý, ale nechal se hold ukecat soupeřem... No a následovala šance soupeře, kdy jsme mu udělali prostor ve středu hřiště (který jsme měli zahušťovat), a tvrdou střelou nad rameno golmana šel do vedení. My jsme si ještě několik menších šancí vypracovali, nicméně žádná již neskončila gólem. Carpe Diem tedy ubránilo těsnou výhru 0:1.

Tři body nám zajistili třetí místo ve skupině, které jsme obsadili s celkovým skóre 4:4. Následovala trochu delší pauza, vhodná pro doplnění tekutin, "energie" ve formě různých rohlíků, řízků a tatranek a lehkého odpočinku. Když jsme se dočkali rozpisu pro play-off, přesunuli jsme se na hřišťátko č.3 k utkání s týmem Direct Signs, který vyhrál přesvědčivě svoji skupinu se skóre 13:3. Soupeř měl i lepší start do utkání, kdy hned jeden z prvních útočných pokusů (mnou velmi špatně (ne)ubráněná stahovačka), skončil úspěšnou střelou do vinglu. Byl jsem i u druhého gólu, nicméně při dvojnásobné přesile soupeře to už nebyla taková ostuda. Dobré však bylo, že ani druhý gól nás nepoložil a když se přidalo i trochu štěstíčka v podobě snížení na 1:2 vlastním gólem a následné srovnání na 2:2 jedním z brejků, byl konec zápasu i vcelku vyrovnanou partií. Druhá polovina zápasu byla také trochu poznamenaná opravdu regulérní bitkou dvou týmů na vedlejším hřišti, kam dokonce v jeden okamžik odběhlo i několik našich soupeřů přímo ze hřiště (byli to spolupořadatelé, tak to šli rozervat). Nu a jak to vlastně dopadlo? Ještě jedním gólem v naší síti, kdy se na hranici vápna soupeř před Češou zaprdelil a skóroval. Kritiků se ptám, kde byli ostatní hráči, když byl balón před naší bránou?? O tom je totiž ono zahuštění středu hřiště, abychom si v takových situacích pomohli. Nu což, soupeř to byl kvalitní, především v individuelních futsalových dovednostech, a vzhledem k výkonům, které podával při svém postupu ze 3.třídy (zvláště k jeho skóre) je konečný výsledek TJ Sokol Jehnice - Direct Signs (2:3), vcelku slušný. Takovéto týmy budeme přehrávat týmovou hrou, která se ovšem po dvou trénincích nemůže projevit.

Mám-li hodnotit turnaj jako celek, nejlepší výkon jsme podali asi v prvním zápase, pak už to trochu haprovalo. Na druhou stranu jsme nedostali úplně nejlehčí soupeře, z čehož pak pramenily individuelní chyby.

Z organizačního hlediska musím pochválit organizátory, že zvládli připravit skvělou mašinu na peníze, bohužel na úkor futsalu. Hrálo se na šesti hřištích, oproti třem slibovaným, změnil se hrací čas z 2x15 na 1x20, zmatky v organizaci, vyosené branky, chybějící záchytné sítě generující neustálou poptávku po balonech. Když k tomu připočtu ceny pro vítěze (obyč. pohár, poukázka na 300,- na večerní konzumaci a flaška vodky), snad ani nepřevyšující hodnotu startovného a skvrnu v podobě bitky a vyloučení dvou týmů (za což ovšem organizátoři až tak nemohou), tak to byla pravděpodobně naše první a zároveň poslední účast na tomto turnaji.

O to víc se těším za týden na BB Press CUP, kde něco podobného nehrozí.

vložil Panter, 01.08.10

 

Novinky

03.11.2012 - Ahoj! V akcích přibylo zimní soustředění, které proběhne stejně jako loni v Bystřici nad Pernštejnem. Tož nakupte diáře na rok 2013 a zapiště si tam termín více » Mry

zobrazit všechny ›

Nejbližší akce iCal

Trénink

20.10. 21:00 - Hala Kuřim

Přijde: Paja, Ondra, Luzi, Waki, Wadji, Chetan, Bárt, Hamplič, Panter
Nepřijde: Ježek, Mattoni, Michal, Kepi, Tad, Tom
Ignoruje: Bezďa, Falco, Fogl, Junior, Kuba, Laďa, Mara, Marině, Piakos, Vítek, Willi

Trénink

21.10. 19:45 - Tělocvična Jehnice

Přijde: Paja, Chetan, Ondra, Panter
Nepřijde: Kepi, Mattoni, Michal, Bárt, Waki, Hamplič, Tad, Tom
Ignoruje: Bezďa, Falco, Fogl, Ježek, Junior, Kuba, Laďa, Luzi, Mara, Marině, Piakos, Vítek, Wadji, Willi

Zobrazit aktuální akce nebo archiv akcí.

Partneři klubu