Osemfinálová skupina zimnej ligy

Nikto sa nemal k tomu zhrnúť náš nedelný úspech, tak tu je opať odomňa, Prišlo mi smutné vydretý postup nechať bez povšimnutia Jehnice - Besídka 2-1 Mry(Vašek), Falco(Mattoni) Jehnice - Gladiators 1-1 Mry(Panter) Jehnice - FFT Vinohrady 0-0

4. Miestom v základnej skupine zimnej ligy sme si vyslúžili postup medzi 16 najlepšich. V osemfinálovej skupine nás postupne čakali Besídka večšine dobre známy súper, Gladiators z okresneho přeboru a pre nás neznamy súper FFT Vinohrady hrajuci 1triedu. Obsadenie nás rozhodne nepasovalo do úlohy favorita, chuť pobiť sa o čo najlepší výsledok a ukazať vykonnostný progress bola však veľká. Tréner opať mohol vyberať temer z kompletneho kádra. Ospravedlnený bol len Ježek lyžujuci v Rakusku a Češa so Zdeňkom pre pretrvavajuce zranenia. Naopak po hokejovej sezone medzi nas opať zavítal Mattoni.

Prvý zapas proti Besídke začal veľmi opatrne, sústredili sme sa na poctivú hlboko zatiahnutú obranu. S ktorou si statický súper spoliehajuci sa klučkového vyrtuóza Cristiana nevedel moc poradiť. Dobrá obrana nútila súpera k chybám. Mry ukradol loptu váhajúcemu superovi a rútili sa s Vaškom sami na gólmana. Pre dokonalé zmiatnutie si loptu dvakrat vymenili(či to bolo v pláne vedia len oni J) a Mry pohodlne otváral skóre do prázdnej kasy. Do polčasu sme sa sustredili na poctive branenie náskoku. Bohužiaľ jedinu menšiu chybičku či nekoncentrovanosť v organizácií našej obrany dokázal súper využiť a ešte do polčasu vyrovnal na 1-1. Nasledovala šachová partia ktorá moc šancí neprinášala, keď už naka strela prenikla obranou pozorní brankári si s nimi poradili. V závere sme súpera zatlačili na jeho polovicu. Po sérií rohov sa na pravej strane presadil Falco a jeho nástrel na zadnú tyčku skončil v bráne. A prva radosť mohla vypuknúť. Pozornou obranou sme už súpera k ničomu nepustili a pripisali si prvé 3 body do Tabuľky.

Do druhého zápasu proti Glads sme nastupili s obdobnou taktikou pozornej zatiahnutej obrany s ktorou si ani Glads(nutno pripomenúť že Gladi nehrali v úplne v plnom zložení) nevedeli poradiť, Bohužial smerom dopredu sme sa aj my presadzovali veľmi tažko. Až do momentu kedy Panter rozohral aut na volného Mryho ten si svojou klasickou dlhou kľučkou vytvoril strelecku príležitosť a neomylne sa trafil k tyči potvrdil tak svoju dobru streleckú formu z posledných zapasov. Ktorú mu osvedčený strelci možu len ticho zavidieť. Zvlhnutý pušný prach neusušili ani v tomto zapase. Po našom vedúcom góle bol obraz hry jednotvarny Gladi bušili do našej obrany jak hluchej do dveří ale bez večšieho efektu. Čo prešlo pozornou obranou kryl Wadji. Bohužial v úvode druhého polčasu sa štastie priklonilo na stranu skúseného súpera a dvakrat tečovaná strela skončila v našej sieti hneď v úvode druhej polky. To naštastie nenaštrbilo naše sustredenie a poctivo sme branili ďalej. Bohužiel bez vyraznejšej šance v útoku za zmienku možno stoji že sme gladov mohli pochovať rohom odkukaným od nich ale Mattoniho strela bola zblokovaná. Vašek sa po ojedinelom brejku ocitol sam pred brankárom ale nedokázal ho prestreliť. Zapas skončil výsledkom 1-1 čo nám davalo pred posledným špílom slušnú šancu na postup.

Pred tretím zapasom s prvotriednymi FFT Vinohradmi sme vedeli že remíza nás posúva do štvrťfinále. Začali sme dobre, Pedro po peknom prieniku trafil brno a lopta sa odrazila tesne pred brankovú čiaru. Druhý Pedrov pokus po Misonderovom sklepnutí skončil tesne mimo. Nasledne sa hra ukľudnila a my sme sa zamerali na branenie vlastnej polovice a vlasateho špilmachra súpera... ktorý sa nedostal k s vojej obávanej strele lavačkou. Dobrý kolektívny výkon podporený istým Wadjim v bráne priniesol ďalší polčas s 0 na konte inaksovaných golov. Bohužial 0 bola aj na konte našich strelných golov. V druhom polčase sme sa nikam netlačili poctivo zatvarali stred a čakali na brejk. Ten prišiel Ale Misonder brejk 2 na 1 zakončil bodlom ktore len olizlo hornú žrdku bránky. Super s pribúdajúcim časom začal hrať s 5 hráčmi v poli. Ale ani to mu k výraznejšej šanci nepomohlo. Naopak otvárali sa dvierka na druhej strane. Po Pedrových presných pasoch mohli definitívne rozhodnúť Mattoni s Misonderom. Ale ani jeden neuspel. Zápas nakoniec skončil remizou. A mohla prepuknúť druhá radosť z postupu do štvrtfinále. Kde na na nás čaká Amira(po dokladnom pátraní sme zistili že ide asi o Kalábek C hrajuci 1triedu).

Do ďalśích bojov nás posunul výborný kolektívny vykon najma v obrane... Viacej takýchto podarených dní...