SVŠ Futsal cup - zhodnocení

Ultrastručné zhodnocení turnaje - Starobrněnská večerní škola futsal CUP 2009, pořádaného týmem BB Press Brno.

Sláva - máme za sebou první pořádný turnaj. Jakožto nehrající chromec jsem pozoroval vše z nadhledu luxusních tribun futsalových arén Orlák Camp a Santiago Novoměstská a mohu tedy jako jediný zcela objektivně zhodnotit naše vystupování v tomto prestižním zápasovém maratónu. Respektive mohl bych, kdybych téměř všechny zápasy nesledoval v úzkoúhlém displeji Pajovy kamery. Takhle mi zůstávají jednak oči pro pláč a druhak jen pár obecných frází. 

A) Štěstíčko: Potřebuje ho každý tým, a my ho měli myslím tak akorát. 
B) Srdíčko: Naše hlavní zbraň, bez srdíčka by nám ani štětíčko nebylo nic platné.
C) Sluníčko: Konečně svítilo sluníčko, a tak nikdo nemohl s jistotou tvrdit, že ho náš výkon nezahřál.

Tyto tři faktory nám vydatně pomohly ke konečnému 4. - 6. místu z 24 týmů, což je brutální úspěch, který archivy PUCF nepamatují. Zkusím to shrnout nějak popořadě.

Pohled na sobotní základní skupinu příliš optimismu nevzbuzoval - týmy Kalábek a Daikin vzbuzovaly respekt a tým Tembo vzbuzoval taky respekt. A tak jsme plni respektu bez respektu smetli již zmíněné Tembo po vyrovnané holomajzně 1:0.  
Souboje s Kalábkem a Daikinem, tedy s týmy hrajícími o několik soutěží výše než my, dopadly podle očekávání (0:3 respektive 2:5). Osobně můžeme být spokojení, že jsme vstřelili dva góly Daikinu a rozhodně neudělali žádnou ostudu.
Ve výsledku nás prohry nijak nemrzely, protože jsme nakonec postoupili ze 3. místa základní skupiny do skupiny osmifinálové.

V osmifinálové skupině nás čekali Orli Řečkovice a jakési Pivasy. Těžko říct, co si lze pod názvem druhého týmu představit (asi tolik, jako pod Pikantními Utopenci), jisté je, že jsme je zcela jednoznačně přehráli 5:0. Naši euforii trošku kalil fakt, že to bylo kontumačně poté, co se Pivasy nedostavily. Ale to vše nám vynahradil zápas s řečkovickými Orly. Toto utkání jsem nestihl tak úplně celé a proto si teď budu bohapustě vymýšlet. Asi jsme museli hrát dobře, jinak bychom s účastníkem příštího ročníku okresního přeboru neremizovali a poté nepostoupili na penalty. Buď jak buď, už tento výsledek byl nad očekávání. K tomu lze připočíst ještě postup z osmifinálové skupiny (a z prvního místa prosím pěkně) a největší úspěch v historii klubu byl na světě! Zcela nečekaně jsme tak stanuli před branou čtvrtfinále...

...které se už hrálo systémem play off. Naším čtvrtfinálovým soupeřem byla Metla Třetí Bé, Drtič Matoušova Sebevědomí, Parní Válec Válcující Válející Se Soupeře, sírou zapáchající Besídka hnaná pekelníkem s rudými kopyty. Nicméně my, co jsme byli občas jako diváci přítomni tréninku Besídky jsme vytušili šanci. Za tým soupeře totiž nastoupil rovněž Muž S Velkým Kohoutem, který nade vše miluje kličkování tam a zpět, zpět a tam. A tento Muž svým sólováním Besídku notně oslabil a umožnil nám sehrát s ní vyrovnané a kvalitní utkání, což se nám v sezóně přiliš nedařilo. Tento zápas bych vyhodnotil jako vrchol našeho vystupování na turnaji, líbíl se dokonce i mně. Výsledek 1:1 je zcela zasloužený, dokonce bych řekl, že jsme měli i více gólových šancí. Nicméně neproměnili jsme žádnou z nich a o vítězi a postupujícím musely rozhodnout penalty. K mému (a nejen mému) překvapení jsme při nich byli úspěšnější než soupeř (své hořkokyselé vystupování v zápase uzavřel střelou vedle rovněž Muž S Velkým Kohoutem) a postoupili jsme tak do semifinále! 

Když jsme zjistili, že jdeme na Torcidu, tedy tým, který postoupil ze třetí třídy z druhého místa stejně jako my, zavládlo u některých hráčů uspokojení, které z nás však Torcida chytrou a úspornou hrou vymlátila jako vosy z hnízda. Nášup 0:3 však nebyl až tak velkým zklamáním, protože hodně lidí už mlelo z posledního a navíc jsme i přes prohru dosáhli vynikajícího konečného umístění. O 4. až 6. místo jsme se dělili s Parmagianni a stále se lepšícím, byť poněkud ufňukaným Classicem.

Co říci na závěr? Inu asi tolik, že celý turnaj opanovalo mužstvo TJ Drnovice, které předvádělo famózní výkony navzdory tomu, že nemělo nikoho na střídání, druhá skončila Torcida, která tak naplnila pověst černého koně turnaje, a až třetí byl trochu překvapivě Daikin (po vypadnutí Kalábků největší favorit na celkové prvenství). Turnaj dle mého soudu neměl chybu, organizátoři odvedli perfektní práci a můžeme jim za to s klidným svědomím vyseknout hlubokou poklonu.

vložil Mry, 13.07.09

 

Novinky

03.11.2012 - Ahoj! V akcích přibylo zimní soustředění, které proběhne stejně jako loni v Bystřici nad Pernštejnem. Tož nakupte diáře na rok 2013 a zapiště si tam termín více » Mry

zobrazit všechny ›

Nejbližší akce iCal

Trénink

20.10. 21:00 - Hala Kuřim

Přijde: Paja, Ondra, Luzi, Waki, Wadji, Chetan, Bárt, Hamplič, Panter
Nepřijde: Ježek, Mattoni, Michal, Kepi, Tad, Tom
Ignoruje: Bezďa, Falco, Fogl, Junior, Kuba, Laďa, Mara, Marině, Piakos, Vítek, Willi

Trénink

21.10. 19:45 - Tělocvična Jehnice

Přijde: Paja, Chetan, Ondra, Panter
Nepřijde: Kepi, Mattoni, Michal, Bárt, Waki, Hamplič, Tad, Tom
Ignoruje: Bezďa, Falco, Fogl, Ježek, Junior, Kuba, Laďa, Luzi, Mara, Marině, Piakos, Vítek, Wadji, Willi

Zobrazit aktuální akce nebo archiv akcí.

Partneři klubu