Historie klubu

Historie oddílu futsalu TJ Sokol Jehnice sahá do léta roku 2008, kdy jsme se po několikaletém scházení k pravidelným čtvrtečním fotbálkům na Orláku, rozhodli přihlásit do regulérní futsalové soutěže. Nechybělo nám ani velké nadšení ani hráči, největším problémem byl výběr názvu týmu. Orel Řečkovice, pod jehož křídly jsme se scházeli k oněm čtvrtečním fotbálkům, již disponoval třemi futsalovými týmy, a tak jsme založili tým nový. Po několikahodinovém trápení, jsme nově vzniklý tým pokřtili kouzelným názvem Pikantní Utopenci CF, pod kterým jsme vstoupili do 3.B třídy (2008/2009).

Hned první sezonu se nám podařilo, díky velkému nadšení, bojovnosti a fyzické kondici, postoupit ze skupiny ze 2. místa, což byl díky "téměř pasivnímu" skóre výkon hodný obdivu. Nicméně nás katapultoval do vyšších pater soutěže. Pro sezonu 2009/2010 jsme tedy hráli 2.C třídu. Sebevědomí nám nechybělo, nicméně na velmi těžkou skupinu čítající 7 B-týmů nestačila ani počáteční postupová euforie, která se navíc s nedostávajícími se uspokojivými výsledky vytrácela, a tak po roce sbírání cenných zkušeností jsme zamířili opět do 3. třídy. V polovině sezony jsme ještě zvládli přesunout své působiště do Jehnic.

Sezónu 2010/2011 tedy hrajeme pod novým názvem TJ Sokol Jehnice. Již poučeni z minulé sezóny, s cílem předejít nedostatku hráčů na zápasech, jsme velkým náborem rozšířili naše řady na 23 hráčů, kterým nabídneme futsalové vyžití hned ve dvou skupinách 3.třídy (B+D). Ve snaze zvýšit prestiž našeho týmu se nejen úspěšně ucházíme o pořadatelství 3.D třídy, ale povedla se nám, na poměry 3.třídy, věc nevídaná, a to sehnat regulerního trenéra. Vyhlídky jsou tedy víc než dobré, věříme tedy, že za rok budeme moci připsat zase několik pozitivních řádků.

V sezóně 2011/12 přicházíme z důvodu nezájmu jiných týmů o pořadatelství soutěže v Jehnicích, přihlašujeme B-tým do již tradiční 3.B třídy v Řečkovicích a postoupivší A-tým do staronové 2.C třídy v Řečkovicích a na Srbské. Během léta jsme počet hráčů nenavýšili, spíše se soustředíme na stabilizaci a sehrání současného kádru. Soupiska se díky tomu lehce redukuje na 21 hráčů, na druhou stranu aktivních hráčů ze soupisky je větší procento než dříve. V závěru letní přípravy přicházíme sice o trenéra Tomáše "Paciho" Paczka, avšak díky jeho ročnímu úsilí je nyní tým, věřím, silnější než kdy dříve.

To jsme potvrdili přesvědčivým vítězstvím v 2.C i 3.B třídě a můžeme tak slavit první double a zisk pohárů! Novou sezónu 2012/13 startujeme v 1.B třídě (Lužánky/Rybnická) a staré známé oblíbené Řečkovice v 3.B třídě. Kádr je víceméně stabilní, i když se nám předseda dal na pochůzkaření, což je pro tým velká ztráta, kompenzují to staronové tváře svými comebacky. Tyto řádky již píši po úspěšném podzimu, kdy jsme obhájili 1. místo ve 3.třídě a uhráli pěkné 6. místo ve velmi kvalitně obsazené 1.B třídě.

7.9.2013: V sezóně 2013/14 nás po zisku titulu v 3.B třídě čekají nové výzvy - postup do kvalitnější 2.A třídy znamená více zápasů, více zkušeností a další zvyšování kvality B-týmu. S A-týmem pokračujeme také v 1.B třídě, kde se nebudeme o výsledky prát o nic méně. Start do sezóny je trochu nepříjemný, provází jej mnoho zranění. Na druhou stranu pozitivum je příchod nových lidí do týmu, čímž rozšiřujeme naše řady na 27 hráčů. V našem středu se také formuje 4-členná skupina trenérů (Bárt, Falco, Panter, Wadji), což je důležitým příslibem do budoucna.

vložil Panter, 01.08.10

Novinky

03.11.2012 - Ahoj! V akcích přibylo zimní soustředění, které proběhne stejně jako loni v Bystřici nad Pernštejnem. Tož nakupte diáře na rok 2013 a zapiště si tam termín více » Mry

zobrazit všechny ›