Pohár ČMFS proti Kormidlu B

aneb jak se nám během 40 minut rozplynula naděje zahrát si proti Tangu nebo Helasu...

Ve středu 28.10. jsme nastoupili k 2. pohárovému utkání ČMFS v této sezóně proti Kormidlu B na Základní škole Kneslova. Ze začátku to sice vypadalo, že nás bude nedostatek, ale nakonec jsme se sešli v pěkném počtu. A jak že to dál probíhalo?

Po prvním pohárovém klání proti Königu, který hraje 3. třídu, bylo naše sebevědomí na středeční zápas hodně velké i přesto, že o poločasu to spíše vypadalo, že naše první utkání bude i posledním.

Nicméně, jakmile jsme se dostali na Kneslovu, viděli jsme tým Kormidla B a taktika zněla jasně: tento manšaft má sice věkový průměr více jak 35 let a všichni mají krásně vypěstovaná pivní břicha, ale to s sebou nese i nespočet zkušeností, které by na nás mohli aplikovat. Domluvili jsme si tedy, že je uběháme.

Ale jak je naším dobrý zvykem, víme, co máme udělat, ale nejspíš nevíme, jak to udělat. Jinak si to už nevysvětluji. V první minutě jsme na ně docela vlítli, všichni plni elánu a představ, že když tento tým položíme, stojí proti nám Žabinští vlci, kteří sice hrají divizi, ale více jak polovina z nich hraje za béčko, se kterýma jsme se potkali v neděli a měli jsme na ně. No a potom by nás čekalo samotné Tango...

To by ale také nesmělo dojít k prvnímu gólu, který padl poměrně rychle po zavahání obrany. Poté mi přišlo, jako bychom ztratili tu chuť a odhodlání postavit se jim jako rovnocenný soupeř a začali jsme ztrácet míče a zbytečně kazit přihrávky, které jsme si komplikovali a nedokázali nasměrovat druhým do nohy tak, aby nebyli nuceni je dlouho zpracovávat.

Dva následující góly už nezměnily na tápání našeho týmu, co se týče útočné fáze, především tedy koncovky. Ruku na srdce, kolik bylo za celý zápas střel, se kterými by měl brankář protihráče potíže? Nerad bych samozřejmě přehlédl některé vydařené akce, jmenovitě když Atík vyběhl coby obránce hluboko do útoku, kde dostal přihrávku a okamžitě vracel zpět do středu hřiště zapomenutému Panterovi, kterému bohužel rána moc nesedla. Nebo když Panter před bránou přihrál Pajovi, který pálil ze záklonu vysoko nad bránu. Všem těmto akcím předcházely pěkné nahrávky, ale podstatně více bylo nahrávek, které šli do noh soupeřů, a ti pak dokázali naše zaváhání proměnit. A pokud ne, tak aspoň pořádně zavařili naší obraně včetně Ježka, který se vyznamenal při likvidaci všech střel protihráče.

Po záverečném hvizdu se náš sen rozplynul definitivně a nám nezbývalo nic jiného, než podat ruku soupeři a popřát jim hodně štěstí do dalších bojů.

Pro nás z toho plyne jediné ponaučení: kdo nemůže běhat, ať jde okamžitě střídat a odpočinout si. Není na co čekat, pokud cítíte, že už dál nemůžete! Když ti, co stojí na střídačce nejdou na hřiště zavčas, tak tam akorát vymrznou a pak jim zase bude nějakou chvíli trvat, než se zahřejou na optimální teplotu. Z toho pramení veškeré nepřesnosti a fakt, že soupeři fyzicky nestačíme.

Ovšem i přes všechny chyby, co jsme ve středu provedli si myslím, že do příštího roku se díky dalším a dalším zkušenostem dostaneme zase o něco výš a potom bychom se mohli postavit Tangu. Hlavně hlavu vzhůru a v neděli ukažte, co v nás je!

vložil Shimie, 31.10.09

 

Novinky

03.11.2012 - Ahoj! V akcích přibylo zimní soustředění, které proběhne stejně jako loni v Bystřici nad Pernštejnem. Tož nakupte diáře na rok 2013 a zapiště si tam termín více » Mry

zobrazit všechny ›

Nejbližší akce iCal

Trénink

30.05. 18:30 - Hřiště Jehnice

Přijde: Panter, Bárt, Mattoni, Waki, Kuba, Michal, Wadji, Fogl
Nepřijde: Ježek, Chetan, Ondra
Ignoruje: Falco, Luzi, Marině, Paja

Jehnice - Gooners

02.06. 13:10 - Rybnická

Přijde: Wadji, Bárt, Fogl, Mattoni, Panter, Kuba, Michal, Marině
Nepřijde: Paja, Ježek, Chetan, Waki, Ondra
Ignoruje: Falco, Luzi

Jehnice - West Žab B

02.06. 14:50 - Rybnická

Přijde: Wadji, Bárt, Fogl, Mattoni, Panter, Kuba, Michal, Marině
Nepřijde: Paja, Ježek, Chetan, Waki, Ondra
Ignoruje: Falco, Luzi

Zobrazit aktuální akce nebo archiv akcí.

Partneři klubu